«

»

jul 21

Print denne Indlæg

Flodhest

Om forfatteren

Tulle Momsemor

Tak fordi du vil efterlade en kommentar - det betyder utrolig meget for både mig og andre, der skriver en blog :) -.-.-.-.-.-.- Første gang du skriver en kommentar, skal jeg lige godkende den før den bliver vist på siden, men efterfølgende kommentar bliver vist med det samme. Jeg læser og besvarer alle kommentar, men måske ikke lige med det samme ;) -.-.-.-.-.-.-

Permanent link til denne artikel: http://topping.dk/blog/2012/07/21/dhl-flodhest/

1 comment

  1. 1
    Lonnie Waarsøe Lauritzen

    Goddag :-)
    Surfede på nettet efter noget helt andet – og fandt så lige din side. Mit første besøg på en blog !
    Hæklerierne er skønne. Jeg har ikke hæklet siden jeg var teenager (og det var ikke igår) men dengang lavede jeg bøllehatte, sjaler, grydelapper mv.
    For nyligt fik jeg lyst til at købe garn og hæklenål og ville begynde med firkanter til et tæppe.
    Jeg fik fremstillet nogle temmelige ynkelige firkanter som vist mest var forkerte trekanter :-)
    Jeg er lidt begejstret over dyrene – dem kunne jeg godt bruge i mit arbejde. Et dyr med a (abe) og et dyr med b (blæksprutte) osv. Men 29 dyr vil jo nok tage lidt tid – især når man som jeg næsten har glemt hækleriets kunst.
    Jeg vil følge lidt med og håber at opskriften på firkanter bliver “skåret ud i pap” – uden de for mig uforståelige forkortelser.
    Ha en rigtig god dag og tak for rundturen på din blog. Selv vil jeg nyde min sidste feriedag med et besøg på biblioteket og en bytur med min datter.
    MVH Lonnie :-)

Gør min dag glad - skriv en kommentar :O)

Featuring Recent Posts WordPress Widget development by YD